home sitemap wheelchair

„Gurgu gurgu į Kaziuko turgų,

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų.

Pirksime puodynę – bus gražu,

Pirksime riestainį – bus gardu.”

 

Kovo 3d. „Boružėlių“ grupės vaikai lankėsi „Kaziuko mugėje“ Rotušės aikštėje, kur vaikai susipažino su įvairiais amatais ir dirbiniais. Svarbiausias pirkinys mugėje-širdelės formos sausainiai „Kaziuko širdis“, puošti piešiniais, vardais ar specialiais ženklais. Kitas tradicinis pirkinys- karoliai „Riestainiai“. Vaikai pamatė, kad daugelis vilniečių taip pat keliauja į mugę įsigyti verbų ir rankų darbo įrankių, naudojamų kasdieninėje buityje. Šiuos visus pirkinius rado mugėje ir vaikai. Mugėje vaikai nusipirko riestainių, saldainių, vytintos dešros, verbą, o pasitarę,  išsirinko dar ir tris medinius margučius pasipuošti grupę Šv. Velykų belaukiant. Grįžę į grupę, vaikai dalinosi įspūdžiais bei ragavo įsigytų valgių, taip pat vaikai pavaišino ir darželio bendruomenę. Vaikai grupėje surengė savo Kaziuko mugę, kurioje mainėsi, dovanojo vieni kitiems  įvairius namuose gamintus rankdarbius.

Mokytoja Evelina

 

„Bitučių“ grupės vaikai pirmą kartą išsiruošė į Kaziuko mugę. Šios dienos jie laukė su dideliu nekantrumu. Pilni energijos ir smalsumo iškeliavo į jau šurmuliuojančią Kaziuko mugę Rotušės  aikštėje. Akys raibo nuo įvairių grožybių, o nosys užuodė puikiausius kvapus. Vaikai bendravo su Kaziuko mugės prekybininkais, derėjosi, pirko saldumynus ir riestainius.

Mokytoja Diana

 

„Gurgu gurgu į Kaziuko turgų!“ – taip pirmąją pavasario savaitę pradėjo „Drugelių“  grupės vaikai. Savaitė buvo skirta susipažinimui su amatų bei dirbinių įvairove, lietuvių liaudies dainų klausymuisi, rankdarbių gamybai bei žaidimams. Kaziuko savaitės metu vaikai išmėgino karpymo, klijavimo, lipdymo, piešimo, maisto ruošimo amatus – gamino įvairius dirbinius iš molio, tešlos, popieriaus, su tėveliais namuose kepė sausainius, keksiukus ir kitus skanumynus. Savaitės pabaigoje visi grupės tėveliai  keliavo  į Kaziuko mugę grupėje, kur pirko rankų darbo gaminius, tad namo grįžo tikrai ne tuščiomis! Už gautus pinigėlius vaikai su mokytoja planuoja vykti į pažintinę išvyką.

Mokytoja Rasa