Mieli naujų vaikučių tėveliai, globėjai,

Sveikinu Jus įsiliejus į lopšelio-darželio “Pagrandukas bendruomenę .

Kviečiu tėvelius į pirmą susitikimą 2022 m. rugpjūčio 24 d.16.30.

 Susipažinsite su darželiu, mokytojais, aptarsime vaikučių adaptacijos klausimus.

Pagarbiai

direktorė Vida Kisielienė

tel.86 722 6273


Šiuo metu vaikai ir paaugliai susiduria su nekasdieniais iššūkiais – dvejus metus besitęsiančia COVID-19 pandemija, karu Ukrainoje, su juo susijusios informacijos ir nuomonių gausa.

Visa tai kelia nemažai nerimą, baimę, pyktį, kitus negatyvius jausmus, gali išprovokuoti sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, padidinti konfliktinių situacijų šeimoje, mokykloje ar net lemti psichikos ir elgesio sunkumų atsiradimą.

Kur tėvams ieškoti pagalbos ir patarimų? Iniciavus Sveikatos apsaugos ministerijai parengtos trumpos atmintinės tėvams. Jose – svarbiausia informacija apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybes, tinkamo ekranų naudojimo taisykles, ankstyvuosius emocinių ir elgesio sunkumų požymius bei psichologinės pagalbos galimybes.

Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai, gebėtų laiku pamatyti nerimą keliančius ženklus, žinotų, kaip padėti vaikui ir kur kreiptis pagalbos.

Visas atmintines rasite čia: https://pagalbasau.lt/patarimai-tevams/


Informacija dėl vaikų priėmimo į švietimo įstaigas 2022m.

Pranešame, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 15 d. patvirtintu sprendimu Nr. 1-1269 keičiamas Vaikų priėmimo į Vilniaus miesto švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašas ,,Dėl Vaikų priėmimo į Vilniaus miesto švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.Atkreipiame ypatingą Jūsų dėmesį, kad pasikeitusioje priėmimo tvarkoje procesai ankstinami 1 mėnesiu.

Įsimintinos ir svarbios datos:

  • Informaciją apie planuojamą priimti į įstaigą vaikų skaičių, priimamų vaikų amžių, ugdomąją kalbą, ugdymo metodiką įstaigos vadovas į IS suveda iki vasario 1 d.
  • Nuo vasario 1 d. iki 15 d. IS tvarkytojas analizuoja pateiktus duomenis.
  • Nuo vasario 15 d. iki 28 d. IS tvarkytojas patvirtina duomenis.
  • Nuo kovo 1 d. iki 10 dhttps://svietimas.vilnius.lt/ skelbiami duomenys tėvams.
  • Grupių formavimas ankstinimas – nuo kovo 18 iki 31 d.

Tėvai negalės redaguoti ir pateikti prašymų grupių formavimo metu nuo kovo 18 iki 31 d.

Sutarčių pasirašymo terminas visus metus – 10 kalendorių dienų.

Prašome susipažinti bei vadovautis naujuoju teisės aktu:

Priėmimo_tvarka_2021

Pridedame infografiką dėl numatomų sistemos darbų (prašome susipažinti, išsaugoti bei vadovautis):

Taip pat nauji priskirtų seniūnijoms įstaigų sąrašai yra patvirtinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gruodžio 14 d. įsakymo Nr. 30-3168/21 ,,Dėl teritorijų priskyrimo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms“, 1 priedePažymime, kad teritorijos liko tos pačios, įtrauktos naujos įstaigos, išbrauktos senos ir pridėtos pastabos.

Prašome susipažinti bei vadovautis naujuoju teisės aktu: (nuoroda: https://aktai.vilnius.lt/document/30365205 ).

Kilus klausimų ar neaiškumų, maloniai prašome kreiptis į Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Rimą Dagilienę, tel. Nr. +370 679 45 086, el.p. rima.dagiliene@vilnius.lt bei vyresniąją specialistę Danutą Juškienę, tel. Nr. +370 612 52 288, el.p. danuta.juskiene@vilnius.lt.


Atmintinė kaip mokėti už suteiktas paslaugas pagal įmokos kodą 31550  per AB SEB banką, AB Swedbank banką, AB Luminor DNB banką. Pranešame, kad kai kurie tėvai (globėjai) mokėdami už Ugdymo įstaigoje suteiktas maitinimo ir ugdymo paslaugas, nenurodo įmokos kodo, mokėtojo kodo bei ugdytinio vardo, pavardės. Nenurodžius šios svarbios  informacijos mokėjimuose  atsiranda sunkumų  užskaitant pinigus  ugdytiniams.

Mokejimo uz ugdymo paslaugas atmintine pagal imokos kodą 31550 (1)


 

Adaptacija darzelyje-lankstinukas

Dalinamės  Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavimo skyriaus specialistų parengtu  informaciniu lankstinuku tėvams (globėjams) apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus (iki 7 m.) bei pagalbos galimybes vaikui/ šeimai Vilniaus mieste.

Lankstinukas tėvams


Vaikų sveikatos pažymos

Iki rugsėjo mėnesio reikia susitvarkyti vaikų sveikatos pažymėjimus,kurių galiojimas baigiasi (sveikatos pažymos galioja metus laiko), pasirodyti pas gydytojus, odontologus. Atkreipiame dėmesį, kad turite teisę PSDF biudžeto lėšomis nemokamai patikrinti vaiko sveikatą.


Informacija dėl registracijos į priešmokyklinę grupę

Užregistruoti vaiką į priešmokyklinę grupę reikia IS prisijungus https://svietimas.vilnius.lt/ → Ikimokyklinis ugdymas→ Mano darželis → Jungtis per Elektroninius valdžios vartus → Mano darželis →  Lankantys įstaigas vaikai/ Vaiko registracija → Vaiko vardas, pavardė /arba suvesti visus prašomus duomenis→ Pildyti prašymą į priešmokyklinio ugdymo grupę.


TĖVŲ NESUMOKĖTŲ MOKESČIŲ UŽ VAIKO IŠLAIKYMĄ VILNIAUS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE IŠIEŠKOJIMO TVARKA

Nesumokėtų mokesčių už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, išieškojimo tvarkos aprašas  nustato bendruosius nesumokėtų mokesčių išieškojimo reikalavimus, būdus bei principus, kuriuos turi taikyti įstaigos, išieškodamos iš skolininkų nesumokėtus mokesčius už vaiko išlaikymą įstaigoje.

Dėl nesumokėtų mokesčių

Gerb. Tėveliai,

Nuo 2018 m. sausio 1 d. kiekvienam vaikui iki 18 metų ar iki 21-erių, jei jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bus skiriama 30 eurų išmoka per mėnesį. Sostinės savivaldybė tėvelius  kviečia prašymus pateikti patogiai ir greitai –  elektroniniu būdu, per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lthttp://www.vilnius.lt/index.php?1592329389

 

DĖL MOKESČIO UŽ DARŽELĮ,

Informuojame, kad mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas kvitai yra pateikiami el. svetainėje: https://svietimas.vilnius.lt/ arba https://darzelis.vilnius.lt/ . Nurodytoje svetainėje reikia prisijungti prie darželių informacinės sistemos “Mano darželis”.

Tėvai, turintys paskyras, gali prisijungti ir matyti kvitus. Tėvai, kurie neturi susikūrę paskyrų, kvitus gali matyti prisijungę per elektroninius valdžios vartus: www.epaslaugos.lt.

 


INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Asmens_duomenu_informacinis_pranesimas