Rekomendacijos tėvams

 

RUOŠIANTIS Į VAIKŲ DARŽELĮ

  • Pirmiausia „išsiskyrimui“ turi psichologiškai pasiruošti patys tėvai: jie turi nusiramint ir pasistengti, kad adaptacijos periodas nepakenktų mažylio nervams.
  • Niekada vaikui girdint nekalbėkite apie vaikų darželyje galimas problemas. Nemanykite, kad linksmai žaidžiantis mažylis negirdi, apie ką šneka jo tėveliai. Jis ne tik girdi, bet ir „dedasi į galvą“. Nugirdęs tėvų pokalbį, jis suvokia, kad artėja nemalonūs įvykiai.
  • Nebauginkite vaiko. Jūsų grasinimai: „Nesiožiuok, nes išvesiu į darželį“ gali sukelti sunkiai įveikiamą baimę. Verčiau iš anksto nueikite su vaiku į darželį ir supažindinkite su auklėtoja, parodykite būsimus draugus, žaidimų sales ir kt.
  • Pernelyg negirkite ir neidealizuokite darželio, kad vėliau vaikas nenusiviltų. Stenkitės būti sąžiningi: pasakykite vaikui, ką jis veiks vaikų darželyje, ko iš jo bus reikalaujama (klausyti auklėtojos, susitvarkyti, neskriausti draugų). Sužinokite, kokio ten laikomasi režimo, ir pradėkite prie jo pratinti vaiką, nepamiršdami paaiškinti, kad tuo metu ir darželyje vaikai eina pasivaikščioti (pietauti, miegoti).
  • Nežadėkite vaikui atlyginti už darželio lankymą. Leiskite jam suprasti, kad teks priprasti prie daugybės draugų, įvairių žaidimų pasivaikščiojimų, kad nuo šiol jam nebereikės vienam sėdėti prie lango ir laukti grįžtančių tėvų.
  •  Pasistenkite vaikui įdiegti, kad jis privalo būti draugiškas, kad darželyje bus visokių vaikų – ir aikštingų, ir nepaklusnių, ir mušeikų, bet nereikia jų nei bijoti, nei mėgdžioti.
  • Kuo greičiau atsisveikinkite. Kam jį erzinti ilgu buvimu? Vaikų psichika labai lanksti, ji greitai prisitaiko prie naujovių.
  • Sugalvokite savitą atsisveikinimo ritualą. Pavyzdžiui, paprašykite, kad vaikutis pro langą pamojuotų jums rankele arba pasiųstų oro bučinį. Sugalvokite slaptažodį ir ištarkite jį ryte atsisveikindami su vaiku ir vakare atėję jo pasiimti. Niekada nepamirškite mažyliui priminti, kad nuolat apie jį galvojate.

NUO ŠIOL JŪS TRUMPIAU BENDRAUSITE SU VAIKU, TODĖL PASISTENKITE BŪTI JAM DAR ŠVELNESNI, KAD MAŽYLIS VISADA ŽINOTŲ, JOG LABAI JĮ MYLITE.