home sitemap wheelchair

2021 balandžio 30 dieną,  Vilniaus miesto lopšelyje /darželyje „Pagrandukas“ vyko akcija  „Visas darželis skaito mamai“.

Patys mažiausi „Drugelių“ grupės vaikai su mokytoja Jolanta  dar tik vartė knygeles, bandydami savaip papasakoti mamai, ką mato piešinėliuose.

„Boružėlių “ grupės vaikai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Evelina  skaitė Jovitos Jurkonytės knygą „(Ne)paprastos pasakos“.

„Šypsenėlių“ grupės vaikučiai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita   su dideliu pasimėgavimu skaitė K. Kunilinsko eiliuotą pasaką ,,Agė melagė”. Labai visiems patiko!

“Pelėdžiukų” grupės mokytojos Raminta  ir  Danutė  skaitė Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės knygą “RIEŠUTORTAS” . Šios knygos istoriją  vaikai skyrė savo mamoms.   Vaikai diskutavo kokiu tortu juos  vaišins mamos, kai jas pasveikins.

Akcijos „ Visas darželis skaito mamai“ metu  „ Bitučių“ vaikams buvo pasiūlyta pasiklausyti pasakų iš kitų šalių. Nesvarbu, kurioje šalyje gyvena vaikas, jo vaizduotė lengvai įveikia žemynus, sienas. Pasitelkę į pagalbą gaublį, vaikai su mokytoja Diana  susirado tą šalį, iš kurios atkeliavo pasaka. Mažieji klausytojai liko užburti trumpų ir  smagių pasakų, o vakare savo įspūdžius   pasakojo savo  mamoms.

„Saulyčių“ grupėje iš Kęstučio Ivinskio eiliuotos knygutės  „Rinko Saulė žodelius“  ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vitalija  paskaitė eilėraštuką :

„ MAMOS DIENA“.

Šiandieną išmokau

Aš MAMA rašyti.

Nereikia jau nieko

Pagalbos prašyti.

Nupiešiu ant lapo

Dar puokštę gėlių,

Nunešiu ši piešinį

Jai dovanų

Juk šiandien jos šventė –

Mamyčių dieną

O ji man pasaulyje

Yra tik viena“.

„Saulyčių“ grupės vaikai įdėmiai klausėsi šio eilėraščio,  dar kelių panašių, o paskui išmoko po posmelį ir jau namuose deklamavo savo  mamytėms. Vaikučiai po savaitgalio pasakojo, kad mamos susigraudino iki laimės ašarų, klausydamos savo vaikų deklamuojamų posmelių.

Jums, mielosios mamytės, gražiausi žodeliai ir palinkėjimai nuoširdžiausi.

 

                                                                                  Mokytoja Vitalija  Pačkauskienė