Vilniaus geležinkelių stotyje veikia interaktyvus ir šiuolaikiškas Geležinkelių muziejus, kurio ekspozicijoje pateikiama informacija apie geležinkelių veiklą bei saugų elgesį šioje aplinkoje. “Svirpliukų” grupės vaikai dalyvavo edukacijoje “Traukinukas” – muziejaus geležinkeliu smagiai “keliavo traukiniu” per įrengtas stotis ir peronus. Gido lydimi interaktyvių priemonių pagalba vaikai sužinojo apie įvairias geležinkelininkų profesijas (mašinistai, kontrolieriai, kelio meistrai ir kt.), išsiaiškino apie pavojus geležinkelyje ir kaip jų išvengti, kokios yra saugaus elgesio taisyklės. “Vaikystės stotyje” vaikai tyrinėjo veikiantį mažąjį geležinkelio maketą. Susidomėję apžiūrinėjo autentiškus kelionių geležinkeliu atributus- lagaminus, seną bilietų seifą, indus iš keleivinių vagonų ir kitus eksponatus. Šios edukacijos metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, sužinojo apie geležinkelininkų darbo įvairovę, ugdėsi saugos kultūrą bei domėjosi tvariu transportu.
Mokytojos Inga Bagonienė ir Rasa Vaitkienė











