Kaziuko mugė – tai viena seniausių lietuviškų tradicijų, minima dar nuo XVII amžiaus. Ji skirta šv. Kazimierui – Lietuvos globėjui, kurio garbei ir vyksta ši šventė. Kasmet kovo pradžioje ši mugė sukviečia amatininkus, ūkininkus ir visus, kurie nori pasidžiaugti pavasario pradžia, tautinio paveldo gaminiais bei gyva liaudies tradicija.

Kovo 7 dieną „Saulyčių“, „Skruzdėliukų“ ir „Drugelių“ grupės leidosi į smagią išvyką į Kaziuko mugę. Mėgavomės saulėtu oru ir smalsiai dairėmės po spalvingus prekybininkų stendus. Stebėjome, kaip kepamas gardus šakotis, grožėjomės kruopščiai pagamintais medžio dirbiniais, spalvingomis verbomis bei kitais tautodailininkų darbais. Mugėje netrūko ir gardumynų – apžiūrėjome įvairius tradicinius maisto gaminius, o kai kuriuos iš jų turėjome progą ir paragauti. Vaikai džiaugėsi atradimais, smalsiai domėjosi amatininkų pasakojimais bei grįžo kupini įspūdžių.  „Pelėdžiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojais  plušėjo eksponuodami savo  kūrybiškus darbus Kaziuko parodoje, kurią galėjo aplankyti kiekvienos grupės vaikai.

Džiaugiamės ne tik patirta Kaziuko mugės nuotaika, bet ir gražia pavasario diena, kuri leido dar labiau pasinerti į šios tradicinės šventės dvasią.

                                                                                                                                                                          Mokytoja Karolina Milčiūnaitė.