home sitemap wheelchair

„Pagranduko“ vaikai dalyvavo iniciatyvoje „BE PATYČIŲ“. Mindaugo g. 15 A visų grupių vaikai kūrė bendrą „Draugystės knygą“.  Beržyno g. 7 A   priešmokyklinės „Pelėdžiukų“  grupės vaikai drauge su mokytoja Rasa kūrė bendrą „Draugystės knygą“. Iš pradžių su vaikais buvo  aptarta, kodėl svarbu turėti draugą ir branginti  draugystę. Vėliau vaikai piešė savo draugą, pasakojo, kaip susipažino, kaip vertina savo draugą ir draugystę su juo.

  Kiekvienam yra svarbu turėti draugų. Draugystė – tai nepaprastas, kupinas atradimų patyrimas.  Jis padeda mums augti, pažinti pasaulį, atskleisti save. Draugais tampama todėl, kad gera kartu leisti laiką, galima pasidalinti paslaptimis, patirtimi ir patarimais, įgyvendinti įvairiausius sumanymus ir nuveikti daugybę kitų be galo šaunių dalykų.

 Vaikai diskutavo apie tai, ką reiškia būti draugu ir kaip padėti greta esančiam draugui. Buvimas draugu gali reikšti daug skirtingų dalykų. Kai gyvenime kyla sunkumų, iš draugų tikimės palaikymo, supratimo, buvimo šalia. Kai laikai laimingesni – tuomet su draugu smagu dalintis tuo, kas džiugina ir kartu juoktis. Tikras draugas – žmogus, su kuriuo gerai jautiesi ir norisi su juo būti.

 Draugai turėtų:

  • stengtis palaikyti vienas kitą;
  • klausytis, kai draugas kalba;
  • padėti, jei tik gali padėti;
  • nestumti vienas kito į pavojingas situacijas;
  • turėti gerą draugą = būti geru draugu.

   Būtų puiku, jei būtų stebuklingas receptas, kaip susirasti draugų. Bet, deja, niekas tokio nežino. Iš tikrųjų, visus mus supa daug žmonių, kurie galėtų tapti mūsų draugais.

                                                                                         Mokytoja Rasa Balčiūnienė