home sitemap wheelchair

download

Vilniaus lopšelis-darželis „Pagrandukas“ prisijungia  prie kovo mėnesį vykstančio  Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ 2020.
Kampanijos BE PATYČIŲ iniciatorė „Vaikų linija“ drauge su partneriais ir bendraminčiais tęsia tradiciją ir skelbia kovą sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Šiais metais norima atkreipti didesnį dėmesį į virtualioje erdvėje vykstančias patyčias ir kitokį žeminantį elgesį. Vaikai ir paaugliai dažnai nepasakoja suaugusiems apie savo skaudžias patirtis internete, tuo tarpu patyčios, vykstančios realybėje, dažnai tęsiasi ir migruoja virtualioje erdvėje, socialiniuose tinkluose. Kviesdami visuomenę spręsti patyčių problemą ir siūlydami jos sprendimo būdus, skatiname visus, norinčius mažinti patyčių paplitimą, savo veiklomis ir idėjomis prisidėti prie šios iniciatyvos.
Siekiant įveikti patyčias, itin svarbu ugdyti vaikų emocinį intelektą – atpažinti savo ir aplinkinių jausmus; gebėti su jais tvarkytis; ugdyti empatiją; supratimą, kad visada yra kažkas, kas gali tau padėti ištikus sunkumams; gebėjimą ir norą padėti aplinkiniams.

Siūlomos šios  rekomendacinio pobūdžio temos ir veiklos kiekvienai Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ savaitei.

1 tema. JAUSMAI

2 tema. PYKTIS

3 tema. DRAUGYSTĖ

4 tema. BENDRAVIMAS

Kviečiame kiekvieną vaikų grupę  įsijungti į bendrą veiklą ar tęsti jau ankstesnės akcijos BE PATYČIŲ metu pradėtą grupės draugystės dienoraštį – „Draugystės knygą“. Siūlome vaikams ir pedagogams sugrįžti prie jos – kartu aptarti, kaip jie išaugo ir pasikeitė, kaip išmoko vertinti draugą ir draugystę, kaip išmoko padėti greta esančiam draugui, kaip keitėsi vaikų grupės santykiai, … Kurkime tęstinę grupės „Draugystės knygą“ – antras, trečias, ketvirtas, … ir dvyliktas tomai. Tebūnie tai grupės  augimo draugystėje dienoraštis. Į knygą(-as) vaikai tesudeda savo kūrybą – eilėraščius, pasakojimus, dramas, kitus trumpus kūrinėlius, kuriuos gali  iliustruoti savais piešiniais. Tegul visi vaikai kartu tariasi ir sprendžia, ką įtraukti į bendrą grupės dienoraštį – „Draugystės knygą.“ Vaikų kūryboje galėtų būti atskleidžiamos / gvildenamos draugystės, paramos draugui, empatijos temos.

Medžiagą temoms analizuoti ir atskleisti rasite tinklalapyje www.vaikolabui.lt