home sitemap wheelchair

Š. m. sausio 19 d. l/d ,,Pagrandukas“ ,,Boružėlių‘‘ grupės ugdytiniai su mokytojomis vyko į pažintinę ekskursiją ,,Pažink Vilniaus senamiestį‘‘.  Ekskursijos metu vaikai aplankė Vilniaus miesto seniausią dalį-senamiestį, susipažino su senamiesčio pastatų ir jų elementų architektūriniu stiliumi, pamatė įvairias svarbias, lankytinas miesto vietas,  pastatus, kurie yra mūsų miesto paveldas,  kultūros dalis.

Vaikai vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis džiaugėsi pastatų išskirtinumu, pastebėjo senamiesčio pastatų stogus, akmenimis ir akmeninėmis plytelėmis  grįstas gatveles. Išgirdo istoriją, pasakojimus, pamatydami, aplankydami seniausią Lietuvoje Šv. Mikalojaus bažnyčią, Vilniaus rotušę, populiariausią ir seniausią Lietuvoje Vilniaus universitetą, Prezidento rūmus.

Vaikai pastebėjo ir sužinojo apie Vilniaus miesto simbolius – Šv. Kristoforo herbą, Kunigaikščio Gedimino paminklą, prisiminė Vilniaus miesto įkūrimo istoriją, apžiūrėjo Gedimino pilį.

Didžiuodamiesi  gimtuoju Vilniaus miestu vaikai sukūrė meninį sveikinimą  ir savo  linkėjimus skyrė  Vilniui, kurį sausio 25 dieną visi sveikinsime su  700-ju gimtadieniu.

Vaikai kelionės metu įgijo daug žinių apie Vilniaus miestą, ugdėsi patriotiškumo jausmą. Išsakyti vaikų įspūdžiai,  džiaugsmas, meilė ir geros emocijos išliks ilgai vaikų širdyse.

-Vilniau, su gimtadieniu!, – kartojo vaikai.

Tegul, tavo, Vilniau, vardas skamba ilgai, ilgai.

 

 

„Boružėlių“ grupės mokytojos