home sitemap wheelchair

Žolinė – augalų vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės. Žmogaus gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be augalų.

Vienas šventės papročių – įvairių žalumynų rinkimas pievose, laukuose ir darželiuose. Iš šitų surinktų žolynų yra pinamos karūnos, gėlių apyrankės, komponuojamos puokštės.
Rugpjūčio 14 d. „Pagranduko“ vaikai (Beržyno g. 7 A) sugužėjo į žaliuojančią pievą  švęsti Žolinės šventės. Šventės metu vaikai susipažino su augalų spalvomis ir kvapais, jų įvairove. Ragavo mėtų, čiobrelių, raudonėlių ir pelyno arbatų, palygino jų skonius. Visi vaikai vaišinosi uogomis ir vaisiais. Savo įspūdžius vaikai įamžino savo piešiniuose ant asfalto. Mindaugo g. 15 A. vaikai taip tyrinėjo iš pievų suneštus augalus, klausėsi „močiutės“  pasakojimų apie Žolinės tradicijas bei  sekamos pasakos apie dvi drauges Saulę ir Rasą. Pasakos esmė- gamtos saugojimo svarba. Tokia turininga ir prasminga diena vaikams padėjo įsijauti į lietuvių švenčių tradicijas, geriau suprasti gamtos gyvenimą, nutiesė dar vieną takelį į nuostabų augalų pasaulį.

Gražios Žolinės šventės visiems!

Mokytoja Diana Savulionienė