home sitemap wheelchair

Lapkričio 9-15 dienomis šalyje rengiama kasmetinė Šiaurės šalių literatūros savaitė.

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Į Šiaurės šalių literatūros savaitės garsinius skaitymus kasmet susirenka daugiau kaip 200 tūkstančiai žmonių. Daugiau kaip 2000 mokyklų, bibliotekų, kitų kultūros ir švietimo organizacijų visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione sutartą dieną tą pačią valandą organizuoja Šiaurės šalių autorių knygų skaitymus. Kasmet vis daugiau dalyvių jungiasi ir iš Lietuvos – nuo pat pačių mažiausių klausytojų vaikų darželiuose iki senjorų skaitytojų klubų viešosiose bibliotekose. Skaitymams tradiciškai pasiūlomos trys knygos – vaikams, paaugliams/jaunimui ir suaugusiems.

DALYVAVOME IR MES.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – Šiaurės šalys ir pasaulis.

Lapkričio 11 d.9.30 skaitė visas darželis.

,,Drugeliams‘‘ pasaką apie  Raudonkepuraitę skaitė mokytoja Jolanta.

,,Boružėlių“  grupės vaikučiai klausėsi mokytojos Evelinos sekamos ir improvizuojamos pasakos „Trys paršiukai“.

,,Saulyčių‘‘ grupės mokytoja Vitalija  skaitė ir improvizavo su vaikais kartu estų liaudies pasaką „Trys išdykę šalčio sūnūs“.

,,Šypsenėlių‘‘   grupės mokytojos Daiva ir Justina  skaitė  vaikučiams suomių rašytojo Tuula Korolainen, Christel Ronns  „Katulis ir pykčio maišelis“.

,,Bitutes‘‘ aplankė  Levis Carroll pasakos  „Alisa stebuklų šalyje“ veikėjai. Mokytojos Birutė ir Diana.

“Pelėdžiukų” grupės mokytoja Danutė kartu su vaikais skaitė Klaus Hagerup “Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas”.

Džiugu, kad skaitymo valandėlės akimirkomis pasidalino ir Leškevičių  šeima.

Po skaitymo kiekviena grupė dalinosi įspūdžiais, pasakojo apie veikėjus, dalinosi asmenine patirtimi.

Direktorė Vida Kisielienė padėkojo visiems už dalyvavimą gražioje ir prasmingoje akcijoje ir  pasakė, kad  matyti pasaulį per literatūrą labai svarbu, nes skaitymas suteikia mums fantastišką galimybę keliauti ir patirti pasaulį; knygose žavimės nepažintomis vietomis, atpažįstame lankytas vietas, pastebime skirtumus ir panašumus su mūsų pačių kultūra ir kasdiena; per literatūrą, pasitelkdami vaizduotę, galime tūkstančius kilometrų nukeliauti neiškeldami kojos iš namų. Direktorė pakvietė visą bendruomenę  skaityti  ne tik literatūros savaitės metu, bet ir kasdien…

Pavaduotoja ugdymui Jolanta Gaidelienė