home sitemap wheelchair

Edukacinės valandėlės: „Mūsų kiemo medžiai“ ir „Vaistažolių magija“

Liepos mėnesį  vaikai su mokytojais pradėjo  tyrinėti  darželio kieme augančius medžius bei vaistinius  augalus, kurie auga mūsų pasodintame mini darželyje.  „Boružėlių“ grupės 4 – 5 metų amžiaus vaikams mokytoja Evelina organizavo veiklą apie medį liepa. Vaikai apžiūrėjo  medžių nuotraukas,  klausėsi mokytojos pasakojimo apie medžių naudą žmogui.

Vėliau vaikai apžiūrėjo darželio kieme esantį tentą, kuriame yra  pavaizduota  liepa. Taip pat  vaikai sužinojo, kad liepa turi žalius į širdelės formą panašius lapus ir geltonai žalius žiedus.  Vaikai pastebėjo, kad liepos medis turi dvejus skirtingus lapus – vieni širdelės formos, kiti – šviesiai žali ir pailgi.  Taip pat vaikai sužinojo, kad liepų žiedų arbata geriama nuo peršalimo ligų. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti ir pauostyti sudžiovintus liepžiedžius, o uostydami  pastebėjo, kad kvapas panašus į medaus. Veiklos pabaigoje visi pasigardžiuodami gėrė liepžiedžių arbatą.

Mokytoja Vitalija vedė edukacinę valandėlę apie šermukšnį. Vaikai  domisi visais medžiais,  bet ypač po  langais augančia šermukšnių alėja. Veiklos metu vaikai klausėsi pasakos apie šermukšnį ir apynį, čiupinėjo džiovintas šermukšnio uogas, sužinojo, kad tai yra ir puikus paukštelių skanėstas žiemą.  Žmonės iš uogų spaudžia  sultis, verda  uogienes, sirupus, kompotus.  Šermukšnio žievės antpilas naudojamas kaip vaistas nuo gerklės skausmo. Dabar dar uogos žalios, todėl vaikai mokėsi verti karolius iš sagų, o rudenį susivers iš šermukšnio uogų ir pasipuoš rudens šventei. Darė darbelius iš džiovintų šermukšnio lapų. Klausėsi dainų :„ Raudoni šermukšniai“, „Ko liūdi berželi, ko liūdi“, „Alyvos“, „Palinko liepa šalia kelio“. Pasigrožėję augančiais medžiais, susitarė saugoti gamtą, nelaužyti liaunų medžio šakelių,  laistyti šermukšnius.

Mokytoja Rasa vedė edukacinę valandėlę „Vaistažolių magija“. Veikla buvo organizuota 3- 4 m.  amžiaus vaikams – „Drugelių“  grupei. Vaikai visą savaitę kalbėjo apie vaistažolių magiją. „Drugelių“ grupės vaikai atkakliai tyrinėjo darželio teritorijoje įrengtą naują erdvę „Vaistažolių kampelį“. Vaikai susipažino su vaistažolėmis, sužinojo apie jų rinkimą, džiovinimą, išsiaiškino vaistažolių arbatos naudą organizmui. Vaikai ne tik įgijo žinių apie vaistažoles, bet ir mokėsi arbatos gėrimo ritualų. Išmoko, kad geriant arbatą labai svarbu tyla, ramybė, draugiškas bendravimas, pagarba. Lauke  vaikai stebėjo, kokie vabzdžiai renka nektarą iš darželyje augančių mėtų, skaičiavo, kiek lapelių užaugino stiebelis, džiaugėsi žolelių didumu. Vaikai kiekvieną dieną prižiūri darželio lysvėse auginamas mėtas. Grupėje vaikai pabandė sukurti vieną iš matytų ir atrastų vaistažolių –  ramunėlę.

Dėkojame mokytojoms, kurios nuolat  padeda  vaikams atrasti įvairias augalų paslaptis,  ugdo vaikų aplinkosauginį ir ekologinį mąstymą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jolanta Gaidelienė