home sitemap wheelchair

RASAKILOS ŠVENTĖ „KARALIENĖ TARP GĖLIŲ, RASAKILA  JI VARDU“ 

2022 m.  visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto viena  iš  prioritetinių  temų yra  Žaliojo Vilniaus  Žydinčios edukacinės pievos mieste  simbolis  gėlė-žolė Rasakila.

Lopšelyje-darželyje „Pagrandukas“ vaikai su mokytojomis gegužės mėnesį pasodino darželio lauko aplinkoje  6 rūšių rasakilas ir įrengė naują žaliąją edukacinę erdvę  „Stebuklinga rasakilų oazė“. Gegužės, birželio, liepos mėnesiais vaikai prižiūrėjo, laistė, stebėjo, tyrinėjo stebuklingas rasakilas. Dažnai vaikai pastebėdavo, kaip paukšteliai, vabalėliai rytais geria ant rasakilų lapų susidariusią rasą.

Besiruošdami suplanuotai Rasakilos šventei vaikai klausė mokytojų pasakojimų apie stebuklingą rasakilos galią ir naudą žmogui bei miesto aplinkai. Vaikai apžiūrėjo ir tyrinėjo augalo lapų formas, žiedų įvairovę ir bręstančias sėklas, gamino rasakilos lapų atspaudus ant balto modelino. Spalvindami išdžiūvusius atspaudus žalios spalvos  pieštukais vaikai atrado, kad rasakilos lapas yra plaštakiškai skiautėtas.

Š. m. liepos 28 d. lopšelio-darželio kieme vaikai ir mokytojai susirinko į Rasakilos šventę.  Visi keliavo į augalų karalystę, kurioje susipažino su pievos augalais. Juos atrado klausydami pasakojimų,  deklamuodami vaikų poeto K. Ivinskio sukurtus eilėraščius „Ramunė“, „Rasakila“, tyrinėdami, liesdami,  įvairius augalus. Žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ratelius, dainavo dainas apie žolę-gėlę Rasakilą, ją karūnavo. Išgyventas emocijas, įspūdžius perteikė kūrybinėse užduotyse. Šventė baigėsi vaikų pamėgta, smagia ir linksma daina „Rasakila“.

 

 Mokytojos: Rasa Okulevičienė ir Daiva Gaidelienė