home sitemap wheelchair

 

Edukacinė valandėlė ,,Vaiskrūmis – šilauogė‘‘

Lopšelyje-darželyje ,,Pagrandukas‘‘ gegužės mėnesį buvo pasodinti šešių veislių šilauogių vaiskrūmiai ir įrengta edukacinė erdvė ,,Šilauogių giraitė‘‘. Visą vasarėlę darželio vaikai kartu su mokytojomis prižiūrėjo vaiskrūmius, juos laistė, stebėjo, džiaugėsi baltai pražydusiais šilauogių žiedais ir laukė kada galės paragauti skanių uogų. Uogelės sirpo ir vaikučiai pasivaišindavo nuo krūmo nuskintomis uogomis.

Rugpjūčio mėn. darželio vaikai dalyvavo edukacinėje valandėlėje ,,Vaiskrūmis – šilauogė‘‘.

Ryte, prieš  pusryčius pas vaikus į grupes atkeliavo mokytoja Rasa pasipuošusi šilauogės  uogos karūna ir vaikams prisistačiusi pasiūlė papuošti šilauogių uogytėmis savo pusryčių lėkštes bei paragauti skanių uogų – šilauogių. Vaikai labai džiaugėsi mokytojos -uogelės apsilankymu jų grupėse. ,,Boružėlių‘‘ grupės vaikai kartu su mokytoja gamino ,,Boružėlių sveikuolių kokteilį‘‘. Jį gardino šilauogių uogomis, bėrė chia sėklų, puošė grupėje užaugintos mėtos lapeliais. Džiaugėsi savo gamybos rezultatu, ragavo, skanavo ,,Sveikuolišką‘‘ kokteilį ir juo vaišino visus norinčius paragauti.

Po pusryčių visi susirinko į kiemą prie  ,,Šilauogių giraitės‘‘ kur  klausėsi pasakojimo apie šilauogių veisles, jų žiedų, lapų spalvą, formas. Vaikai diskutavo, tyrinėjo, stebėjo ir įgijo žinių apie šilauogių vaiskrūmius. Įvardino prinokusių uogų spalvą, skonį, dydį. Lygino edukaciniuose paveikslėliuose šilauogių  ir mėlynių krūmų panašumus, skirtumus. Išklausė pasakojimo apie stebuklingų šilauogių naudą žmogaus grožiui, sveikatai bei sužinojo, kiek daug vitaminų yra šiose uogose. Vaikai pasakojo, kur naudoja, ką iš šilauogių uogų gamina savo šeimoje.  Klausėsi mokytojos recepto, kaip namuose iš šilauogių ir jogurto pasigaminti naminių ledų.

Tyrinėdami  vaiskrūmius, įvardino lapų formą, dydį, spalvą. Džiaugėsi suradę ant krūmo augančias uogas.

Vaikai patyrė daug džiugių emocijų. Savo įspūdžiais perteikė kurdami  meninius darbelius parodai ,,Vaiskrūmis-šilauogė‘‘.

Džiaugdamiesi vieni kitų darbeliais apžiūrėjo parodą, kuri buvo eksponuojama darželio kieme.

Štai tokia buvo įspūdžių ir žinių kupina valandėlė.

 

Mokytoja Rasa Okulevičienė