home sitemap wheelchair

Vasario 5 d. minima  – Šv. Agotos diena.

Mūsų darželyje puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos, papročiai. Ugdomas vaikų gamtamokslinis ir etnokultūrinis pažinimas.

Vasario 4 d. vyko edukacinė veikla vaikams ,,Nuo grūdo iki duonos kepalėlio‘‘. ,,Boružėlių‘‘ grupės vaikai sužinojo kaip iš mažo grūdelio užauga rugiai, iš ko yra gaminama duona, kuo ji yra ypatinga,  kodėl ją turime gerbti ir  mylėti.

Kartu su mokytoja Rasa vaikai užmaišė duonos raugą, jį kildino, maišė tešlą, suformavo mažus duonos kepaliukus ,,Pagrandukus‘‘ ir duonos kepalėlį. Iškepusia duonele pasidalino su viso darželio grupėmis, bendruomene, kad Šv. Agotos dieną visi turėtume skalsios duonelės.
Visų grupių vaikai  ragavo duoną, susipažino su  lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis, sužinojo, kodėl duonelė laikoma šventa ir kaip švenčiama Šv. Agotos diena.
Lietuvių liaudies išmintis byloja – „Duona už auksą brangesnė“. Lietuviai nuo seno garbina ir brangina duoną. Tikima, kad Šv. Agotos duona apsaugo nuo nelaimių, gaisro, įvairių ligų.

Linkime  visiems, kad Jūsų namus aplenktų nelaimės, negandos, o Šv. Agotos duonelė suteiktų Jūsų šeimoms daug sveikatos.

Mokytoja metodininkė Rasa Okulevičienė